Církevní restituce

14.11.2013 • Rubrika: Společnost • Odkaz: http://rubriky.cz/cirkevni_restituce.php

Zloděj mi ukradl auto a udělal si z něj taxi.
Po dopadení říká, že mi ukradené auto nemůže vrátit, protože teď živí jeho rodinu.
Veřejnost je na straně zloděje a supí vůči mě.
Co jsem to za člověka, že nemám soucit se zlodějovou rodinou, která mé auto potřebuje.
Nikoho nezajímá, že je to mé auto a já nemám jak vozit k lékaři svou ochrnutou matku.
Soud rozhodl, že ukradené auto musí být vráceno, stejně tak část peněz, které zloději vydělalo.
Zloděj, který spáchal zločin, naříká na spravedlnost.
Chce veřejné referendum, aby společnost rozhodla, že si může ukradené auto nechat.
Budoucnost. Těm na straně zloděje se najednou začnou ztrácet jejich auta před domem.
Zloději jejich aut ale říkají, že jim auta nevrátí, protože kradení aut už není zločin.
Zloděj je stát, auto je církevní majetek, já jsem církev.

Rady a názory k tématu : Církevní restituce


Kdo jsem já?Jak ušetřit za bižuterii?Jak zaplatit daně v roce 2013Manitu, Manitou nebo Manytu? Služby za 200 kčCigarety bez rakovinyNepokoje všudeKonec suverenity států EUAntivir zdarma pro Windows XP, Vista, 7Změna výchozího vyhledavače ve FirefoxObrazy do bytuRubriky

Názory a rady Církevní restituce

Vaše názory a rady k tématu Církevní restituce. Vyjádřete svůj názor nebo poznatek.

Komentář 
Jméno    Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli příspěvek může být vymazán, zvláště urážlivé, vulgární nebo mimo téma, které nejsou povoleny.

Jana (37)31.01.2017 18:54
K názoru Petra. Chápu, že si myslí, že když peníze zůstanou státu, že je tam šance, že jemu osobně z nich možná něco kápne. Nekápne. Zatímco u církví má pocit, že mu z nich nekápne nic. Ačkoli tam je mnohem pravděpodobnější, že mu něco kápne z těch církevních.

Je něco v nás, že máme stále pocit, že peníze, se kterými hospodaří stát, jsou nějakým způsobem naše. Neseme potom těžce, že je stát vynakládá jinak, než jak bychom hospodařili se svými. Inu státní peníze naše peníze nejsou. Ačkoli komunismus se nám to snažil namluvit. Jakmile si stát peníze strhne z našeho výdělku, jsou bohužel jeho. Nejsou naše, nejsou všech. Jsou jeho.

Druhá věc, finanční narovnání s církví není výdělek Vatikánu. Jde o peníze do místních církví. Tedy ani ne do katolické Církve, ale do všech českých poboček křesťanských církví, které komunismus okradl. Vatikán nemá nad zemskými pobočkami katolikých církví žádnou majetkovou autoritu. Tím méně má Vatikán kontrolu nad církvemi, které nejsou katolické.

Petr žije v dojmu, že stát udělá s penězi pro lidi lepší věci, než pro lidi udělá církev. Pravděpodobně nemá s církvemi žádnou zkušenost, neví, jaké jsou jejich světské činosti vedle těch náboženských. Byl by upokojen, kdyby věděl, že každý představený církve je skutečně ve skutečnosti chudý. Že víceméně všechen čas věnují lidem. Že z peněz vnikají projekty, které jsou skutečně užitečné lidem. Že financují všemožnou pomoc matkám v nebezpečí, dětem, seniorům atd. atd. Tak kde stát selhává ve svém sociálním státu, tam do vykrývají církve. Že je kterákoli církev "bohatá" je iluze. Veškerý majetek církve zase používají lidé. Nikdo nesedí na nějakém pomyslném zámku a jen se cpe knedlíky za peníze nás chudáků. Je přesně naopak.

Jinak pokud jde Petrovi o to, aby stát těm církvím nic nedával. Tak dokud nedošlo k dohodě o narovnání, tak stát měl povinost všechny církve živit. Tak to zařídil komunismus. Řekl, že sebere majetek, že ho bude spravovat a zavázal se k tomu, že tedy církve bude naoplátku financovat. Od teď stát už do církví nenalyje ani korunu, protože dá církvím kompenzaci za ukradený majetek. Tím spojení státu a církví skončilo. Od teď se o sebe musí církve postarat sami. Což chtěli od začátku, ale pokud jim stát sebral všechny prostředky, se kterými by to mohli udělat, tak to dost dobře udělat nemohly.

Ve skutečnosti majetek církví není ukradený inkvizicí, jak se traduje dějinami napsanými komunisty. Majetek jim byl odkázán starými babičkami, které na církev myslely, když neměly komu jinému majetek odkázat. A z darů. A církev dary zase daruje. A něco si nechá na provoz.

Mě osobně by zajímala jediná věc, kterou Vatikán dělá s penězi? Když je Petr tak dobře informován o nahrabání. Co tedy s těmi penězi Vatikán dělá? K čemu je potřebuje? Za papežem půjde miliarda lidí, aniž by k tomu papež potřeboval jedinou korunu, kdyby na to přišlo. Takže k moci je nepotřebuje. K šíření křesťanství je potřebuje? Kdy naposledy katolická církev někoho systémově obracela na víru? Takže,... (zkráceno)

Petr (50)30.01.2017 15:19
Dobrý den. Rád se vyjádřím k tomuto tématu. Po přečtení několika názorů historiků, jsem se utvrdil v tom, že tato šaráda je zločin. A to zločin vlastizrady všech zůčastněných. Zpočátku jsem se domníval, že to vše je jakési nedorozumnění. Ale najednou se objevilo pár bilboardů s nápisem: Ano církevním restitucím, za týden tyto zmizely, někdo něco podepsal a ticho po pěšině. Jen pár sporadických zpráv o soudních sporech s obcemi o majetek. Tak tohle je ta pravá tvář Římskokatolické církve. Už jen výše popsaný postup, tak jak jsem ho zaregistroval já, obyčejný občan je přinejmenším podivný. Vždyť se jedná o peníze každého občana tohoto státu. Potažmo peníze, které ve státní kase ani momentélně nejsou. Takže my budeme chodit do práce, platit daně, a světe div se, Vatikán má vyděláno. Což je také podivné, když majetek čechů ukradne církev, skrze kterou automaticky vše připadá pod autoritu Vastikánu, tedy cizí mocnosti. Jak je tohle možné? No zřejmě si církev vzala příklad ze světských organizací, které nám tu rozprodali už také hlínu pod nohama. Se smutkem pozoruji, jak církev, která by se měla právě lišit od světa kuplířů ( slušně řečeno ), jede úplně stejnou notu. Sám jsem totiž církev navštěvoval a doufal v slovo, které mi tam vykládali. Samozřejmě úplně v rozporu s jejich skutky. No, ve filmu Pupendo je jedna hezká pasáž pasující na tuto situaci jako ulitá. - Ještě jednu věc mají komunisti radši než Stalina. Valuty.- No musím říct, že církem má také ještě jednu věc radši než Krista. Majetek. No kdo trochu čte Bibli, jistě ví jak se o mamonu vyjadřuje Hlava církve - Ježíš. V neposlední řadě bych navrhoval, v zájmu spravedlnosti, že by se tedy teď Vatikán vypořádal s těmi, kterým v dobách inkvizice majetek zabavil, vykonstruovanýmy procesy získal a v neposlední řadě svými svatými válkami nahrabal. I když nevím co já mám s tím společného, že bych to měl církvi pomáhat platit. V žádné jejich válce jsem totiž nefiguroval.
Seznamka
světlometysynonyma
Církevní restituce
Články jsou vkládány návštěvníky tohoto serveru. V případě, že v textu rozpoznáte své dílo, sdělte tuto skutečnost, článek bude zakázán. Články je možné přebírat a citovat za podmínky uvedení "zdroj: Rubriky.cz". Bez této poznámky není dovoleno texty citovat.

Vložte článek | Ochrana soukromí | Kontakt


Stránky používají soubory cookies k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Detaily