Změna výchozího vyhledavače ve Firefox

29.09.2012 • Rubrika: Software • Odkaz: http://rubriky.cz/zmena_vychoziho_vyhledavace_ve_firefox.php

Pokud do adresního řádku ve Firefoxu napíšeme libovolné slovo místo adresy, Firefox dané slovo začne automaticky hledat na Googlu. Pokud preferujeme jiný vyhledavač, můžeme výchozí vyhledávač Google nahradit jiným vyhledavačem.

Jak změnit vyhledavač ve Firefoxu?

 1. Do adresního řádku, kam běžně píšeme webové adresy, napíšeme výraz about:config
 2. Potvrdíme, že víme, co děláme
 3. Do pole hledat, napíšeme keyword, abychom se rychleji dostali k položce keyword.URL
 4. Na keyword.URL dvakrát poklepeme myší a do prázdného pole napíšeme adresu vyhledávacího dotazu našeho oblíbeného vyhledavače např:
  • https://eu3.startpage.com/do/search?q=
  • http://search.seznam.cz/?q=
  • http://search.centrum.cz/?q=
  • http://atlas.cz/?q=
Kdykoli nyní do adresního řádku napíšeme například slovo seznamka, Firefox automaticky před slovo seznamka doplní námi vloženou vyhledávací adresu. Zobrazí se nám tedy stránka https://eu3.startpage.com/do/search?q=seznamka

Proč uvádím jako preferovaný právě vyhledávač StartPage.com? Vyhledavač startpage totiž využívá interně vyhledávání Googlu, neboli kvalitní vyhledávání, ale zároveň neshromažďuje seznamy slov, které hledáte. Máte tedy kvalitní hledání Googlu s ochranou soukromí. Protože nikdo přece nemusí vědět, co všechno právě vy hledáte na internetu, že? Pokud totiž u vyhledávače máte zároveň založený i email, vyhledavač přesně ví, kdo jste, o co se zajímáte, jaké máte nemoci, atd atd.

Rady a názory k tématu : Změna výchozího vyhledavače ve Firefox


Obrazy do bytuKomunální volby 2010 Praha 3Varování CERDu před firmami DEREDES a LOREM IPSUMNe sexu ve školáchBiopotrviny - zákaz pěstování zeleniny na zahrádcePoplatky u lékařeCimrman mi píšeVolby 2010Martina Sáblíková video RychlobrusleníKontrola bezpečnosti počítače zdarmaRubriky

Názory a rady Změna výchozího vyhledavače ve Firefox

Vaše názory a rady k tématu Změna výchozího vyhledavače ve Firefox. Vyjádřete svůj názor nebo poznatek.

Komentář 
Jméno    Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli příspěvek může být vymazán, zvláště urážlivé, vulgární nebo mimo téma, které nejsou povoleny.

Vosyka (78)18.11.2013 14:05
Nejsem nijak zdatný uživatel. Podle Vašeho návodu, který se zdál být pro mne srozumitelný jsem to zkusil. Po kliku na keyword jsem dostal upozornění, že si mohu rozhodit nastavení. Přesto jsem pokračoval dál. Objevily se mi tam 3 řádky s příponou URL. U prvního bylo uvedeno číslo 1, u druhého dosavadní vyhledávač Yaho, u třetího nezvýrazněného řádku bylo tuším enable. Dál jsem se bál pokračovat.
Seznamka
světlometysynonyma
Změna výchozího vyhledavače ve Firefox
Články jsou vkládány návštěvníky tohoto serveru. V případě, že v textu rozpoznáte své dílo, sdělte tuto skutečnost, článek bude zakázán. Články je možné přebírat a citovat za podmínky uvedení "zdroj: Rubriky.cz". Bez této poznámky není dovoleno texty citovat.

Vložte článek | Ochrana soukromí | Kontakt


Stránky používají soubory cookies k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Detaily