Dluhy - novodobý způsob nadvlády

05.04.2016 • Rubrika: Peníze • Odkaz: http://rubriky.cz/dluhy__novodoby_zpusob_nadvlady.php

Dnes se nevládne silou. Vládne se zadlužením. Jak na úrovni států, tak na úrovni jednotlivce. Chcete půjčku? Dostanete hned půjčku. Zadlužený člověk je krotký. Je povolný. Musí sekat latinu, protože musí splácet dluh. Nemůže si dovolit zlobit a riskovat ztrátu příjmu. Zadluženým se dobře vládne. Ale hej, vždy je tu možnost refinancovat za nižší úrok. Zkrátka změnit pána, kterému se dluží. Hypotéka je z francouzského slova mortgage znamenající zástavu do smrti. Neboli hypotéka je míněna jako dluh až do smrti.

Byly kontroverzní názory ohledně návštěvy čínského prezidenta. Protože v Číně je komunismus. Čínský komunismus je ale unikátní. Je to mix císařství se státem regulovaným kapitalismem. Sice komunismus, ale žádné sociální dávky, žádné důchody, žádné právo na práci. Hlavní to výdobytky socialismu. Ale jistě, politická nesvoboda. Represe opozice. Západ je na tom lépe. Rovněž zůstává jediná ideologie - demokracie. Skutečná opozice ideologie demokracie je rovněž ilegální. Zatímco v totalitě je lid ovládán silou vlastní tajné policie, v tržním hospodářství je jedinec ovládán přes osobní dluh. Cukr je lepší způsob manipulace než bič. Když budeš hodná, můžeš mít krásnou novou kuchyň. Můžeš si na ni půjčit. Výsledky tvé budoucí práce pak budou někoho jiného. Je to jako práce na panském. Nevolnictví ve feudalismu. Feudalismus vlastně nikdy neskončil. Jen se modifikoval, aby byl pro nevolníky snesitelný a nebouřili se. Než pracovat v otroctví za byt a stravu je lepší mít dluh na byt a stravu. Technicky to má pro pána stejný efekt. Vlastně je to lepší. O otroka je nutné se starat, protože je majetkem. Zaměstnanec se dá propustit a zbavit se tak snadno špatného pracanta. Důtky jako motivační nástroj nejsou tak efektivní, jako vidina řízení nového auta. Sice mu nepatří, ale smí ho řídit. Protože byl hodný chlapec, banka mu ho zapůjčí do užívání. Až ho splatí, zbaví se ho. Banka mu půjčí nový model.

Jak z toho ven? Není účelné se z toho dostávat ven. Jde o nejvyšší výdobytek civilizace a humanismu. Jde o humánní způsob vládnutí, který by měl být zachován. Přeci nechcete jít na 5 let sedět za to, že jste někde něco řekli o císařpánovi. Za neuhrazené splátky tě nezavřou. Jen si vezmou zpět všechno, co ti půjčili. Ano všechny věci jsou jen zapůjčené. Exekuce na vlastní majetek je iluze. Není to tvůj majetek, když byl koupen za jejich peníze. Jsi homeless už teď, protože ten byt, který splácíš, není tvůj. Zkus ho prodat bez dovolení skutečného majitele. Katastrální úřad ti rychle vysvětlí, že s bytem nemáš právo nakládat. Definice vlastnictví je možnost s věcí svobodně nakládat.

Takže na nic nečekáme a jdeme refinancovat drahé dluhy, nebo si jdeme půjčit na nové věci. Přeci jen zní lépe poskytovat půjčky, než poskytovat dluhy. Byla by to zvláštní reklama: "Kupte si dluh 10.000 za 3000 měsíčně." Nemělo by to ten správný lesk. A jak by vám zněl roční úrok 13000% ? Ne to není překlep, to je RPSN.Rady a názory k tématu : Dluhy - novodobý způsob nadvlády


Andej Babiš a kauza Čapí hnízdo - shrnutíCo je to bitcoin?Církevní restituceKdo jsem já?Jak ušetřit za bižuterii?Jak zaplatit daně v roce 2013Manitu, Manitou nebo Manytu? Služby za 200 kčCigarety bez rakovinyNepokoje všudeKonec suverenity států EURubriky

Názory a rady Dluhy - novodobý způsob nadvlády

Vaše názory a rady k tématu Dluhy - novodobý způsob nadvlády. Vyjádřete svůj názor nebo poznatek.

Komentář 
Jméno    Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli příspěvek může být vymazán, zvláště urážlivé, vulgární nebo mimo téma, které nejsou povoleny.

  
zatím žádné komentáře - buďte první

Dluhy - novodobý způsob nadvlády
Články jsou vkládány návštěvníky tohoto serveru. V případě, že v textu rozpoznáte své dílo, sdělte tuto skutečnost, článek bude zakázán. Články je možné přebírat a citovat za podmínky uvedení "zdroj: Rubriky.cz". Bez této poznámky není dovoleno texty citovat.

Vložte článek | Ochrana soukromí | Kontakt


Stránky používají soubory cookies k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Detaily