Příčiny finanční krize

08.07.2009 • Rubrika: Peníze • Odkaz: http://rubriky.cz/priciny_financni_krize.php

Server paradigma.sk píše srozumitelným způsobem o tom, co způsobilo finanční krizi.

K videu od Jonathana Jarvise server paradigma.sk píše:
Toto video stručně a názorně ilustruje bezprostřední příčinu bankovní krize a kolapsu trhu cenných papírů. Je velmi informativní, s názorným vysvětlením, výbornou grafikou a komentářem.
Má však jeden nedostatek.
Je jasné, že příčiny úvěrové krize uváděny ve videu nejsou jediným, ba zřejmě ani ne tím hlavním viníkem. Byly však tím mechanismem, který to celé spustil.
Autor videa zřejmě neví, že hypotéky jsou významným zdrojem tvorby nových pumpování peněz do ekonomiky, která takovým způsobem dostává "nové" peníze vytvořené "out of nothing", tedy z ničeho. . O tomto je na naší stránce několik vynikajících příspěvků, zejména od Michaela Rowbothama.
Ale i tak je toto video celkem poučné.
Těch 11 minut a 10 sekund bude bezpochyby dobře investovaných!


Rady a názory k tématu : Příčiny finanční krize


Michael JacksonSuperStar 2009BloxBlesk, Aha, Šíp a další bulvárDan BrownInvestiční diamanty - jak prodělat?SynonymaVánoční dárkyDarwinova evoluce a Inteligentní plánPražské koupaliště U Veselíka čeká kuličkové kláníRubriky

Názory a rady Příčiny finanční krize

Vaše názory a rady k tématu Příčiny finanční krize. Vyjádřete svůj názor nebo poznatek.

Komentář 
Jméno    Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli příspěvek může být vymazán, zvláště urážlivé, vulgární nebo mimo téma, které nejsou povoleny.

  
zatím žádné komentáře - buďte první

Příčiny finanční krize
Články jsou vkládány návštěvníky tohoto serveru. V případě, že v textu rozpoznáte své dílo, sdělte tuto skutečnost, článek bude zakázán. Články je možné přebírat a citovat za podmínky uvedení "zdroj: Rubriky.cz". Bez této poznámky není dovoleno texty citovat.

Vložte článek | Ochrana soukromí | Kontakt


Stránky používají soubory cookies k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Detaily