Seznamka

13.03.2007 • Rubrika: Seznámení • Odkaz: http://rubriky.cz/seznamka.php

Jak na Internetu najít nejvhodnější seznamku

Seznamka v doméně CZ

Seznamka je první slovo, které budeme hledat v některém z českých portálů, chceme-li se seznámit. Zpravidla na nás v takovém případě vyskočí standardní výsledky typu seznamka.cz nebo seznamit.cz. To proto, že český vyhledavač umí ohýbat všemi směry zadané slovo seznamka a domény seznamka.cz nebo seznámit.cz jsou tedy jedny z nejrelevantnejších domén vzhledem ke slovu seznamka.

Protože se však ne všechny seznamky mohou jmenovat saznamka.cz, je výhodné hledat i další relevantní slova vztahující se k seznámování jako předmětu. Chce-li někdo seznámit domlouvá si s dotyčným rande. Není tedy od věci nechat si vyhledavačem najít stránky s předmětem rande. Přirozeně rande.cz bude jistý výsledek, nicméně se dostaneme i na další seznamky dopomáhající k domluvení rande mezi dvěma lidmi.

A ano máte pravdu, tento článek skutečně vznikl s primárním úmyslem zapropagovat hledání slova známost, které se rovněž vztahuje k seznamování, neboť kdo by při seznamování neměl v úmyslu navázat vážnější známost, viďte? Přirozeně i nezávazné seznámení je možné označit za známost. Význam slova známost současně nemusí nezbytně obsahovat jakýkoli stres z apriory předpokládané důvěrnosti, neboť leckdo má dobré známosti ve smyslu dobré kontakty na druhé lidi, aniž by byl ve hře jakýkoli důvěrný vztah. Seznamka k vyhledávání známostí tedy nemusí nezbytně sloužit jen k navazování důvěrných partnerských vztahů. Ale samozřejmě může. Nicméně hledáme-li seznamku skrze vyhledávač a seznamka se bude jmenovat známost, potom takovou seznamku skrze klíčové slovo seznamka obtížně nalezneme. Pravděpodobně jej nenalezneme vůbec, přestože se o seznamku jedná, a přestože její jediná funkce je on-line seznamka.

Seznamka zahraniční

Pravděpodobně nepřekvapí, že mnoho zahraničních seznamek jsou pro své uživatele placené. Zpravidla se uživatel může zdarma registrovat a využívat seznamku k vyhledávání, nicméně pokud chce vybraný protějšek kontaktovat, je takováto funkce již zpoplatněna. Seznamka je tedy v takovém případě financována z plateb svých uživatelů, kteří jdou do akce a chtějí se aktivně zkontaktovat s vybraným inzerátem. V Čechách jsou v tuto chvíli seznamky ve své podstatě zdarma a provozovatelé těchto seznamek jejich drahý provoz financují z jiných zdrojů.

Je pravděpodobně jen otázkou času, kdy seznamka na českém Internetu přestane být autmaticky a přirozeně zdarma.

Seznamka na Internetu zpravidla znamená webovou aplikaci umožňující inzerovat svou osobu a komunikovat s druhými inzerenty.

Výběr seznamek

Seznamka na Internetu může být pojata v několika formách.

Inzertní seznamka je seznamka, kde uživatel podává řádkovou inzerci s úmyslem se stručně představit a vyjádřit představu o tom, koho hledá. Inzertní seznamka je určitý pozůstatek novinového inzerátu z rubriky seznámení. Skrze tisk nelze seznamování pravděpodobně ani jinak řešit. Internet však umožňuje plnou interakci a proto je tato forma poněkud zastaralá, neboť uživatel je nucen číst inzerát za inzerátem, aby byl schopen vyhodnotit, zda se jedná o někoho, s kým by se chtěl seznámit.

On-line seznamka již funguje jako počítačový program, do něhož lze vložit své parametry a program je tedy schopen je následně vyhodnocovat. Online seznamka je tedy schopna odfiltrovat veškeré inzerenty o kterých uživatel dopředu ví, že o ně nebude mít zájem. A naopak seznamka může do popředí vynést ty inzerenty, jejichž vlastnosti uživatel preferuje. Tento způsob fungování seznamky je ve své podstatě jediný možný, uvažujeme-li v řádech desítek tisíc inzerentů. Bylo-li by nutné v takovém množství přečíst každý jednotlivý inzerát a v hlavě si jej vyhodnotit, vzalo by seznamování neúměrné množství neužitečného času. Zvláště pokud předvýběr může s výhodou provést stroj během vteřiny.

Osobní seznamka je určité spojení klasického seznamování s organizací za pomoci počítače. Vlastní seznamování probíhá osobně, ale pro zorganizování schůzek s lidmi hledajícími známost v tom kterém regionu je využito počítače a Internetu. Seznamka tedy spíše funguje na principu oddělení lidí, kteří se chtějí seznámit, od lidí, kteří se nechtějí seznámit, a seskupení všech z jedné geografické oblasti na jedno místo, aby měli dotyční následně možnost se osobně seznámit "na živo".

Rady a názory k tématu : Seznamka


Navigace do autaPrášek do perníkuObranné prostředkyRubriky

Názory a rady Seznamka

Vaše názory a rady k tématu Seznamka. Vyjádřete svůj názor nebo poznatek.

Komentář 
Jméno    Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli příspěvek může být vymazán, zvláště urážlivé, vulgární nebo mimo téma, které nejsou povoleny.

  
zatím žádné komentáře - buďte první

Seznamka
Články jsou vkládány návštěvníky tohoto serveru. V případě, že v textu rozpoznáte své dílo, sdělte tuto skutečnost, článek bude zakázán. Články je možné přebírat a citovat za podmínky uvedení "zdroj: Rubriky.cz". Bez této poznámky není dovoleno texty citovat.

Vložte článek | Ochrana soukromí | Kontakt


Stránky používají soubory cookies k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Detaily